Öğrenci Ekonomisi

Öğrenci İşi Ekonomi

Genç Finans Kulüp olarak, ‘Öğrenci İşi Ekonomi’ sloganıyla Türkiye’nin 81 ilinde yer alan üniversite topluluklarının da destekleriyle Öğrenci Ekonomisi markasının içeriklerini dijital platformlarda yayınlamaktayız. 

Finansal anlamda paranızı doğru değerlendirmek için günümüz dünyasının temel finansal kavramlarını bilmeniz ve parasal işlemlerinizi yürütebiliyor olmanız gerekiyor. Finansal okuryazarlık; kişinin parayı kullanırken veya yönetirken maddi gerçeklikleri doğrultusunda hareket etmesini sağlayan yetkinliğe denir. Genç Finans Kulüp bu anlamda çalışmalarını ÖĞRENCİ EKONOMİSİ isimli projesiyle yürütmektedir. 

Hedeflerimiz 

Öğrenci Ekonomisi projesi 81 ilde gençlerin hayallerine giden yolda ayaklarını yere basacak şekilde hedefe dönüştürerek ulaşabilmelerini ve bununla birlikte Bütçe, Harcamalar, Birikimler, Yatırımlar, Borçlar ve Borçlanma araçlarında bilinçlendirmeyi hedeflemektedir. 

Neden Öğrenci Ekonomisi ? 

Dünya Bankası (World Bank) ve Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) gibi çok sayıda uluslararası kurum ve bizzat bizim devletimiz de vatandaşların finansal okuryazarlığının artması için çalışmalar yapıyor. Bunun ana sebebi ise; artık kişilerin finansal hayatını yönetiyor olmaları, ülkelerin ekonomilerini yönetiyor olmaları kadar önemli hale gelmesi.